Wednesday, June 5, 2013

Suve nautimiseks...


Suvi on täies hoos. Nii mõnus! Maal olles ärkan hommikul teistest varem, et teha kohvitassiga tiir aias. Vahel ei malda kohvi valmimist oodatagi ja lähen selleta. Nopin lible lillepeenrast või umbrohu põllumaalt ja päev saab hea alguse.

Ma olen viimase nädala jooksul juba kaks korda mõlgutanud mõtet, et sellist lõhna, nagu Eestimaa suvel, ei ole kusagil. Ärkad sa siis Lätis, Soomes, Itaalias või Mehhikos - Eestimaa lõhn on kordumatu ja lummav. See on Eesti lõhn, mitte suve ega lillede oma, Eesti oma. Ja sellel aastal on see ninas ootamatult tugevalt.
Nende hommikute-päevade-õhtute lummuses ei kipugi väga käsitööd tegema. Selle traditsioonilises mõttes, sest rohimine on ju ka käsitöö :) Pigem toimetad aias või kulged rannas või kusiganes mujal ja võtad meie lühikesest suvest maksimumi.

 Suve, kohvi ja külma joogi natumiseks õmblesin kangajääkidest kaks linikut. Roosa tegemiseks kulus jupike tooli tegemisest ülejäänut ja sinise jaoks üks taaskasutuse kardin ning lapsepõlvest pärit sitsiriba.

Ühe suve nautimiseks on nüüd laudlinad olemas :)Kena suve Sullegi!


3 comments:

Ülle said...

Ma teen samasugusied ringkäike hommikul aias... vahel kohvitassiga, vahel ilma :) Ja see mõnus lummav lõhn aias ning lisaks veel mitmete erinevate linnukeste sidin. Nautimist väärt aeg! Ilusat suve Sulle!

Heli said...

Lihtsalt kadestan teid:)

AlleRaa said...

Mina kadestan ka :) Ja tõesti Eestimaa loodusel on omad lõhnad ning märksa tugevamad, kui meil siin Inglismaal. Isegi niidetud muru ei lõhna siin nii mõnusasti, õitest rääkimata.