Thursday, July 5, 2012

Tool...A Chair


Ükspäev jõudsin selleni, et mul on vaja kahte tooli - võivad olla erinevad, võiksid olla taaskasutusest, peavad olema erinevate kattekangastega. Seda viimast seetõttu, et mu väikeses peakeses oli suur ja kindel mõte, et üks nendest toolidest peab olema kindlasti valge ja lillelise kattekangaga, teine omakorda ei võinud seda mitte olla. Põhjust võite aimata. Teate ju küll, see igavene poiste-tüdrukute värvide teema :)

Ma traali-vaalitasin paar nädalat mööda erinevaid komisjonipoode ja muid taaskasutusnurgakesi, sest ma olin veendunud, et aitan paar kasutatud eset uuele elule, mitte ei osta uusi. Aga mida ei olnud, oli toolid. No tegelikult neid ju oli küll, aga mitte selliseid, nagu mul vaja. Mõni oli ilusa disaini ja graatsilise joonega, kuid tappidest lahti ja mitme värvikihiga kaetud. See oleks eeldanud aga korralikku eeltööd vana värvi mahavõtmise ja toolikonstruktsiooni kokkuliimimise näol. Vot seda seekord ei tahtnud teha - ei teagi miks. Ilmselt ootasin kiiremat lahendust. Seda aga ei tulnud. Mõni tool oli küll konstruktsooniliselt korras, aga no mitte ei sobinud mu elamisse. Jäidki ostmata. Eks kellelegi sobi need paremini kui mulle. Nii ma siis tassisingi söögilauatoole tuppa-tagasi-kööki-tagasi-kööki-tagasi-tuppa-tagasi jne. Kui sellest villand sai, siis kaebasin mehele, et üldse keegi mulle kahte head kasutatud tooli ei müü... Ma polnud oma mehel tükk aega nii suuri ja imestunud silmi näinud. Aimasin õhust, et lahendust on k.o.h.e tulemas. Ja tuligi. Piisas vaid ühest lausest - aga meil keldris on ju kaks tooli! Mida! Meie keldris! Ma käin seal ju pea iga päev, seal pole mingeid toole. Aga oli, tõesti oli. Tunne oma kodumaad, nagu öeldakse. Seal kükitasid nurgas needsamad söögitoatoolid, mis kunagi ruumipuudusel keldrisse sai veetud. Polnud tookord niipalju vaja ja nii nad sinna jäidki.

Vana, kole, kulunud, plekkidega.


Igatahes vedasin ma nad sealt välja ja pesin puhtaks. Kangas oli peal kulunud, kole ja vana, mistõttu vajas see kindlasti väljavahetamist. Ega keldriskonutamine sellele kangale ka just pai ei olnud teinud, lisaks kõik see tolm ja plekid, mis sinna aja jooksul tekkinud olid.

Kuna ma ühte tooli tahtsin kindlasti lillelise kangaga, siis selle otsingud lõppesid "Kangas ja Nööbis", kus täpselt selline kardin pakkuda oli. Meetri hind on selles poes muidugi enamusel asjadel laes. Polnud seegi erand. Aga vahel peab vedama ka ja nii leiduski seal üks väike restitükk, mille omanikuks ma uhkelt ja hea hinna eest sain. Kuna kangas on 280cm lai, siis saab sellest ilmselt veel nii mõndagi. Arvestades eelnevaid postitusi võite vaid aimata - ilmselt padjakatted :)
Aga tooliga olen rahul. Sai selline, nagu mõttes oli. Nüüd vaja veel teine, see mehisem, ära teha, aga see seisab õige kanga leidmise taga.


Uus, ilus, edev.


Muide, ma ei olnud ammu midagi sellist teinud ja huvi pärast guugeldasin, et kas on ka sellekohast õpetust leida. Üks väga hea variant on Maalehe video tooli katteriide vahetamise kohta. Kel huvi, piiluge sinna. Saate nurkade tegemise ka selgeks.

Aga tegelikult imestan ma ise ka, kui palju sõnu sai siia ritta ühe tavalise tooli ja umbes 15 minuti kangavahetuse töö kohta. Kah asi, millest vadrata, ütleks ma igal teisel juhul. Kuid praegusel juhul arvan hoopis, et ammu pole olnud tööd-tegemist, mis nii vähese vaevaga nii suure muutuse tõi.

Today I'm writing about my "new" chairs. I needed two chairs, that didn't necessarily needed to look the same. One was for a boy and one for a girl. I decided that I won't buy the new ones, but also couldn't find any suitable ones from second hand stores and recycling centers. As I mentioned that to my other half he looked at my with the biggest eyes I've seen in a long time and said, that there are two chairs waiting for me in our cellar. What! Where! Impossible! Still - possible. I've forgotten all about the two kitchen table chairs that we didn't need then and were put in the cellar. I changed the fabric of one chair. The other one is waiting for the right fabric. If you need to do the same, then check out this video and you'll get brilliant corners, too :)

 

5 comments:

Ülle said...

Ilus tool, milline uhke roosiline riie. Mööbli tuunimislood meeldivad mulle hullumoodi, endalgi suvel plaanis midagi ette võtta :)

Martaberta Kompulsiivkuduja said...

Mööblituunimine on minu jaoks kõrgem pilotaaz, mida seni ette võtta pole julgenud. Seda toredam on julgete inimeste toimetamisi jälgida, seda enam, et tulem on vägagi nauditav!

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh teile mõlemale :o))

Helene Wait said...

Väga ilus ja tundub, et selle uue tooli peal hakkab istuma just see preili, kellel on see eelmise postituse seelik seljas... perfect match! :-)

Helena (Jenniplika) said...

Helene, tuleb tunnistada, et Sa ei eksi :o)