Wednesday, May 9, 2012

PIP Collection ja padjakatted...PIP Collection and pillow shams

            
 


Mulle meeldivad värvid, kohe väga-väga meeldivad. Eriti tore on siis, kui neid on palju ja nad on korraga. Eriti tahaks värve kevadel, kui kõik on alles luitunud ja hall. Värve tahaks ka sügisel, kui kõik hakkab muutuma halliks. Talvel ka, sest siis niikuinii ei ole mingeid värve peale valge lume või musta, sest Eestis on siis ju peaaegu kogu aeg pime ehk öö. Need pimedad õhtud  ja ööd meeldivad mulla ikkagi ka, sest siis saab teha näputööd kuna peenraid talvel niikuinii ei rohi :).  

I like colors. I like them a lot. I like when there´s plenty of them and when they appear at the same time. I long for colors especially in spring-time, when it´s still grey outside. I would also prefer more colors in autumn-time, when everything´s starting to turn gray again. Also in winter-time, since winter is mostly about white and black in Estonia. Still, I like those long dark evenings when I get to do more fancywork :)
Aga edasi ja asja juurde… Nagu eelmisest postitusest näha, siis oli mul tükite ilusat mustrit, tükike kangast ja värvilised lõngad ja suuuur hulk ärevust, sest ma ei olnud ise ka kindel, kas mu mõte ikka on teostatav.  Mul oli tekkinud hullumeelne plaan (vaid ühe padjakatte tikkimiskogemusega inimese kohta) tikkida jälle padjakatteid, kuid seekord tapeedimustri järgi. Ideaalis kaks erinevat, kuid alguses püüdsin enda ambitsioone ohjata ja alustasin ühega. Kes siin blogis juba pikemat aega piilumas käinud see vast mäletab, et mõnda aega tagasi tikkisin ma üht teist padjakatet. No eks ma seal ka ikka heietasin, et liiga suur amps sai võetud (mille ma siiski enda arvates lõpuks alla suutsin neelata), aga näed sa, mina sellest ei õpi, vaid lähen veel hulljulgemaks. No igatahes, tegu on nüüdseks tehtud ja mulle endale meeldib väga. Idee oli saada võimalikult originaalilähedane tulemus. Kuigi ma olin suurtes raskustes õigete värvitoonide leidmisega ja õige pruun jäigi saavutamata, siis ikkagi on tulemus minu silmis üsna ehe. Ma olen rahul. Tõesti. Tikkisin ühekordse lõngaga ja mähkpistes. Padjakatte suuruseks on 43x43cm. Tikkimisele kulus umbes ühe nädalajagu õhtuid. Õmblemine oli minutite küsimus.
Ja kui ma nüüd natuke veel tubli olen, siis varsti keksin siin ehk veel teisegagi, aga… elame – näeme.

But, back to business...I showed you in the last post a piece of fabric, the colorful pattern and embroidery threads. I also had a great amount of disquiet as I wasn´t sure that my plan will succeed. I had a crazy plan to make pillow shams that are embellised with the motifs from a wallpaper. And I really wanted them to be as real as possible. I had hard time with finding the threads in all the right shades. I failed with a brown one, but I´m still really satisfied the way it all turned out. It took six or seven evenings to make the embroidery. Sewing was a matter of minutes. This pillow sham is 43x43cm.
I may boast about another one in a short time, but...we´ll live and see about that.Tikkimine on tehtud täisvillasele kangale, mille jupi leidsin Abakhanist. Tikitud peenvillaste lõngadega, mis ostetud Pärnu Käsitööpoest. Ainsaks erandiks on see vahva kiperoosa lõngakera. Selle soetasin juba jupp aega tagasi Kata käest. Nüüd läks asja ette.

I used woolen fabric and embroidery threads that I bought from local stores. The only exception is that pink threadball that I bought already some time ago from Kata. This shade is called "kiperoosa" and is very common in our traditional Estonian handicraft that is originated from our islands (Muhu Island, Kihnu Island etc.)

Kellele sellised mustrid ja värvidemängud südamelähedased on, siis palun, nuumake oma silma siin. Muide, Pärnus on võimalik kohapeal PIP Collectioni tapeete nii näha kui katsuda Mööblisahvris. Mina tagajärgede eest ei vastuta...

Nojah, alles nüüd märkasin, et beeź ja pruun on puhta puudu.
Ja kiperoosat kasutan hoopis teise padjakatte juures :)

5 comments:

Pille said...

Oh taevas kui ilus! Tahan kaaaaa! Mitte just patja, aga osata tikkida:)

K. said...

Väga kenasti tikitud. :)

Tore näha, et Sulle endiselt see roosa meeldib. Kas maavillasest ka miskit saanud on?

Diana said...

Üliuhke ja ilus! :) Tõesti, meeldib väga,ei oskagi kohe esimese hooga miskit lisada... :)))

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh, Pille ja Diana :O) Nagu te mu heietusestki juba ilmselt mõistsite, siis meeldib mulle endale ka :)
K. - maavillane on mul hetkel prooviks varrastel. Üritasin nr 1,5 varrastega sellest laste labakuid teha, kuid juba proovilapp näitas, et vaja jämedamaid vardaid - jäi ikka liiga tihe ja jäik. Kui ma ühed sõrmikud valmis saan, siis lähen uuele katsele :)

Lillelemb said...

Väga ilus tikand, mulle väga meeldib! Selline värske ja kevadine!