Monday, July 11, 2011

Suvekleidike...(postituse lõpus väike skeemike)

"Emme..."
"Mhhh..."
"Emme..."
"Mhhh...mis on, tütreke?"
"Emme, mul on kleiti vaja."
"Kleiti? Sul on kapp kleite täis."
"Ei, mul on sellist kudutud kleiti vaja."
"Kudutud...kootud mõtled?"
"Ei, sellist ühe pulgaga kudutud."
"Aaaa, sul on heegeldatud kleiti vaja."
"No ma seda rääkisingi ju..."
Aega läks, aga aru sain...Ja ega selles arusaamises ei olnudki probleem, vaid ikka selles, et ma ei ole ühtegi kleiti kunagi heegeldanud. Aga kui tellimus esitati, siis ei saanud enam alt ära hüpata, seda enam, et uue asja õppimine on iseenesest põnev väljakutse.

Mida teeb üks tänapäeva "moodne" emme? Guugeldab, muidugi. Pildiotsinguga jõudsin Chanelli blogisse, kus on üks kleidike, mis mulle väga meeldima hakkas (keri pisut allapoole, et kleiti näha). Paraku ei saanud ma kuidagi avanema sealtoodud õpetusi, mistõttu tuli kleiti peast tegema hakata. Kleit on heegeldatud Alize Bella puuvillasest lõngast, mille ostsin Susalt. Tõesti väga pehme ja mõnus lõng. Lisaks veel nii armsa värvivalikuga. Alumiseks pitsiks kasutasin fragmenti ananassimustrilisest linikust. Kuna lõpus hakkas tunduma, et kõikideks mustriridadeks lõnga ei jätku, sai muster peast ümber tehtud. Aga tulemusega olen täitsa rahul.


Valmis ta paarinädalase õhtuse heegeldamisega sai. Laps rahul ja emme rahul. Lapsel rõõm ilusast kleidist, emal rõõm, et asjaga hakkama sai :)

Edit 24.04.2012: Lugeja palvel lisan siia mustriskeemi. Kuna kleit ei ole hetkel mul käeulatuses, siis sai muster maha joonistatud fotodelt. Kommentaariks niipalju, et alustasin heegeldamist vööjoonelt, kuhu tegin niipalju kettsilmuseid, et väikese varuga ümber kõhu ulatas. Esialgu heegeldasin sealt ülespoole (kehaosa) ja seejärel sealt allapoole (seelikuosa). Kehaosa on heegeldatud vastavalt skeemile. Seelikuosal heegeldasin väikese osa vastavalt skeemile, aga siis hakkasin sammastegruppide vahele (seal, kus skeemil on märgitud 1 õhksilmus) heegeldama 2 õhksilmust, natukese aja pärast 3 õhksilmust. See annab seelikuosale avarust juurde, et kleit ei hoiaks liialt ümber jalgade. Loodetavasti oli selgitus arusaadav :) Edu heegeldamisel :)


15 comments:

Diana said...

Tubli emme. :) Armas kleidike on valmis saanud.

Meeli said...

Sa oled ikka vapustava kleidiga hakkama saanud!
Huvitav, kas selle lõnga tootja on samuti Türgi ettevõte? (Mul on varudes Alixe Bahari, mis samuti on kirju-mirju).

Sirtsu said...

Väga vahva kleit!

Kadri said...

ilus taevasinine

Jenniplika (Helena) said...

Tänan kõiki kiitjaid :o)

Meeli, on küll Türgi lõng. Seda on tegelikult ühevärvilist ka.

Sirtsuk said...

Väga armas!

Jenniplika (Helena) said...

Aitäh, Sirtsuk :)

Anita said...

Nii armas kleidike! Ja heegeldamine tuleb emmel väga hästi välja.

Jenniplika (Helena) said...

Anita, aitäh :)Eks ma püüan heegeldamises areneda :o)

Anna said...

it's sooo beautiful!!!! :)

Jenniplika (Helena) said...

Thank you, Anna :)

Susa said...

Vat milleks on head vihmased tööpäevad kui rahvast ei liigu - saab pikalt blogidesse süveneda ja ilusaid asju avastada! Väga armas kleidike ja väga ilus töö! Öelgu veel keegi, et sinine ei ole tüdrukute värv. Suure suve sinine :D

Jenniplika (Helena) said...

Susa, Sinu lõngasoovitus oli absoluutselt õige. See sinine koos oma värviüleminekutega oli parim valik.

Anonymous said...

Imeilus kleidike, leidsin samuti selle chanelli lehelt ning muster ei avanenud :( Kui aga saaks äkki siia kleidikese juurde mustriskeemi? Tänud!

Helena (Jenniplika) said...

Väike skeemike ja selgitus on lisatud postituse lõppu :) Edu!