Monday, February 18, 2013

Ilusaid unenägusid...Sweet Dreams
(English version is at the end of the post).

See lugu sai alguse siis, kui ma juba mõnda aega tagasi Anita juurde Käsitööaita sattusin. Ma ikka satun sinna aeg-ajalt, kui kodutee jala ette võetud ja Käsitööait kuidagi nagu peaaegu juhuslikult mu teele satub. No ja nii ka seekord, peaaegu juhuslikult, nägin ma riiulis seda lõnga. Olgu vähetähtsa kõrvalmärkusena mainitud, et see ei ole absoluutselt värv, mis mulle meeldib. Veelgi vähem - ma ei kanna sellist värvi asju k-u-n-a-g-i. Aga seal see oli ja minu pähe endale pesa tegi.
Esimene kord said Anita juurest siiski ilma lõngata tulema. Aga ma sattusin sinna veel nii mõnedki korrad, peaaegu juhuslikult...ja siis ma ei saanud sellest lõngast enam üle ega ümber. Ühtäkki tundus see lõng täiesti vältimatu ja koju ma temaga tulingi. Ma usun, et iga kirglik käsitööinimene mõistab täpselt, mida ma tundsin! Lõng ise on Fyberspates´i Scrumptious Lace (meriino ja siidi segu) ning 100g tokis on teda 1000m jagu. Värvikood: kuld 502.


See on kõige tõesem värvitoon


Kodus seisin lõngatokiga oma riietevaru ees ja mõtlesin, et millega ma seda värvi küll kannaks. Imekombel leidsin isegi ühe kleidi, mille mustris täpselt selline kuldkollane toon sees. Nüüd kerkis esile küsimus, et mida ma siis sellest ikkagi koon. Selge oli, et miskit sallilaadset. Aga mida? Pärast pikki otsinguid jõudsin ikkagi ringiga tagasi Ravelry´sse Boo Knits mustritesse. Kuna sellel autoril on müügil mustrid nii ükskult kui koguna, siis viimase kasuks otsustasingi. Tegelikult tellisin lausa 2 komplekti mustreid. Nüüd on kudumist terveks aastaks.
Mustreid tellides teadsin kohe, et sellest lõngast koon salli Sweet Dreams mustrikogust In Love Collection. Kuigi salli sai teha nii pärlitega kui ilma, siis otsustasin siiski nende kasuks, sest Pärnus olid täpselt vajalikus suuruses ja värvis need kohe olemas.
Kudusin pärlitega esmakordselt ja uurisin siit-sealt, et kuidas seda kõige parem teha on. Lõpuks otsustasin selle kasuks, et tõmban silmuse õiges kohas heegelnõelaga pärlist läbi ja ongi kõik. Alguses tundus see väga aeganõudev, kuid hiljem läks kõik väga kiiresti.

Tehnilised andmed juhuks, kui keegi peaks veel selle salli kasuks otsustama :)

Lõngakulu: 48g.

Pärlid: seemnehelmed nr 6 (4mm), kogus ca 383-390 tükki (täpne arv teadmata, sest pärast kahekordset lugemist sain ikkagi erinevad numbrid :o))

Vardad: 4,0mm ja 5,5mm (ainult viimasele kahele reale).

Kudusin suurust M ehk 181 silmust enne pitspinna algust.

Tabel A 1 kord.
Tabel B 2 korda.
Tabel C 1 kord.

Salli mõõdud: 200x43cm.

Pattern: Boo Knits Sweet Dreams from In Love Collection.
Yarn used: 48 g.
Beads used: light yellow glass beads No 6 (4mm), about 383-390 in total (don´t know the exact amount).
Needles: 4.0mm and 5.5mm (starting from lace border chart C row 11). I used even bigger needles than in the pattern for last rows because I wanted the lace border to strech out even more.

I knitted 181 sts (size M) before the lace section.

Chart A 1 time.
Chart B 2 times.
Chart C 1 time.


Size after agressive blocking 200x43cm.

I was a bit afraid of the bead placement, as it was my first time to knit with beads, but everything was nice and easy. I added beads one by one with crochet hook before knitting the stitch.

I´m very happy with this pattern, very well written even for someone who´s first language is not English (not even the second one :o)).

I would definitely knit it again.8 comments:

Ülle said...

Imeilus sall! Pärlitega kudumist pole ma veel proovinud, aga tulemus on ikka väga kena kui pärlid sees on.

Meeli said...

Olid sa laupäeval Endlas? Kindlasti olid see Sina :D. Ma pärast etendust õhkasin sõbrannale, et nägin imeilusat salli, kollast (vabandust vale värvi pärast) ja Bo Knitsi mustri järgi kootud. Väga, väga, väga ilus oli!

KK said...

Väga ilus muster ja sall! Ma just siin mõtisklen, kuidas pärlitega kududa. See heegelnõelaga tundub kõige mõistlikum, sest neid eraldi lõngale ajada on kuidagi raketiteadus minu meelest.

Anonymous said...

ma otsin juba ammu just sellist värvi lõnga. küll on toon liiga roostene, küll liiga beež või kollane, aga see tundub on just see mida mul ka vaja oleks.

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh heade sõnade eest!

Meeli - No salli järgi pole mind kunagi keegi veel ära tundnud, aga tõesti, ma olin laupäeval Endlas :o))

Lillelemb said...

Milline iludus! Mulle väga meeldib ka salli värv! :)

rion said...

Väga kena sall ja eriti ilus on see ääreserv :)

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh, Lillelemb ja Rion :)