Thursday, December 27, 2012

Maluka...MalukaSellel fotol on kõige tõesem värvitoon.
The right shade of apple green is on this picture.

See oli vast rohkem kui kuu aega tagasi, mil nägin Meka kodukal lõngamüügikuulutuses ühte mõnusalt rohelist lõnga. See värv võitis mu südame, aga kuna pakkumises oli vaid 1 tokk ehk 50 grammi, siis jäin esialgu mõtlema ja ostma ei tormanud. Aga see lõng ei läinud mul peast ja nii ma siis veeretasin mõtet, mida sellest 50 grammist teha. Lõng ise on Malabrigo Lace, tooniks apple green. Malabrigost olen  paar korda juba kudunud ning teadsin, et tegu on mõnusa pehme meriinovillaga.

Kunagi olin Ravelrys endale ära märkinud Maluka õlarätiku. Asja lähemalt uurides selgus, et lõngast jagub ja jääb ülegi ning nii ma siis selle endale koju sain.

It was more that a month ago when I saw that Meka is selling this Apple Green Lace yarn from Malabrigo. She had only 1 skein (50g) and I had to do some thinking to figure out what I´m going to do with it. But there is a great project in Ravelry named Maluka, that requires less than 50g of lace yarn. So, I decided to knit it. And I did.

Maluka is a great pattern and I really enjoyed knitting it. My version is 1,25mm. The widest point is 30cm. I ignored the pattern twice. At first I repeated border pattern 40 times (instead on 33). Secondly, I knitted last 6 rows in a way that the scarf will not curl back. I don´t know how it´s called in English, but basically you knit "1knit-1purl" on the right side and "1purl-1knit" on the wrong side.  I would appreciate if someone would comment how it is called in English :).


 


Maluka on selles mõttes omapärane, et kõigepealt tuleb kududa valmis pitsiline bordüür, siis selle servast silmad üles korjata ning lühendatud ridadega keskosa kududa.
Minu Maluka on 1,25m. Kõige laiemast kohast 30cm.
Õpetusest läksin mööda vaid sedavõrd, et 33 ääremustri korduse asemel kudusin 40 ja viimased 6 rida tegin "kanaihu", et vältida ääre tagasirullumist.
Vardad nr 4. Lõnga kulus 42g.


Jällegi üks hästi mõnus kudumine!
5 comments:

Meeli said...

Sa oled imeilusa rätiga hakkama saanud :D.

Ülle said...

Imeilus sall! Mina olen muide see, kes Meelilt 2 tokki seda rohelist ära näppas :)

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh, Meeli. See lõng on tõesti väga mõnus ja tulemus igati rahuldav.
Ülle - oleks ma seda vaid varem teadnud :-) Oleks tulnud viimases hädas 'laenama' ;-)

Eveli said...

See värv on tõesti pilkupüüdev. Värv on ilus ja oled sellest väga kauni salli kudunud :)

Helena (Jenniplika) said...

Eveli - suur tänu.