Thursday, December 27, 2012

Maluka...Maluka



Sellel fotol on kõige tõesem värvitoon.
The right shade of apple green is on this picture.

See oli vast rohkem kui kuu aega tagasi, mil nägin Meka kodukal lõngamüügikuulutuses ühte mõnusalt rohelist lõnga. See värv võitis mu südame, aga kuna pakkumises oli vaid 1 tokk ehk 50 grammi, siis jäin esialgu mõtlema ja ostma ei tormanud. Aga see lõng ei läinud mul peast ja nii ma siis veeretasin mõtet, mida sellest 50 grammist teha. Lõng ise on Malabrigo Lace, tooniks apple green. Malabrigost olen  paar korda juba kudunud ning teadsin, et tegu on mõnusa pehme meriinovillaga.

Kunagi olin Ravelrys endale ära märkinud Maluka õlarätiku. Asja lähemalt uurides selgus, et lõngast jagub ja jääb ülegi ning nii ma siis selle endale koju sain.

It was more that a month ago when I saw that Meka is selling this Apple Green Lace yarn from Malabrigo. She had only 1 skein (50g) and I had to do some thinking to figure out what I´m going to do with it. But there is a great project in Ravelry named Maluka, that requires less than 50g of lace yarn. So, I decided to knit it. And I did.

Maluka is a great pattern and I really enjoyed knitting it. My version is 1,25mm. The widest point is 30cm. I ignored the pattern twice. At first I repeated border pattern 40 times (instead on 33). Secondly, I knitted last 6 rows in a way that the scarf will not curl back. I don´t know how it´s called in English, but basically you knit "1knit-1purl" on the right side and "1purl-1knit" on the wrong side.  I would appreciate if someone would comment how it is called in English :).


 


Maluka on selles mõttes omapärane, et kõigepealt tuleb kududa valmis pitsiline bordüür, siis selle servast silmad üles korjata ning lühendatud ridadega keskosa kududa.




Minu Maluka on 1,25m. Kõige laiemast kohast 30cm.
Õpetusest läksin mööda vaid sedavõrd, et 33 ääremustri korduse asemel kudusin 40 ja viimased 6 rida tegin "kanaihu", et vältida ääre tagasirullumist.
Vardad nr 4. Lõnga kulus 42g.


Jällegi üks hästi mõnus kudumine!




Friday, December 14, 2012

Vahvad ideed





Aeg-ajalt kolan ma Pinterestis. Seal on ikka igasuguseid asju. Mõnda aega tagasi sattusin ühele väikesele õpetusele, kuidas savist linnukesi vormida. Mõtlesin proovida. Ja muidugi lõi peas helendama tuluke, et meie enda, Eestimaa proua Polkovnik, on selles kunstis juba ammu hoomamatul tasemel. Sellekohast tõestust võite leida tema blogi mitmetest postitustest, üks nunnum kui teine.

Igatahes, kolasin mina edasi tolles samas linnuõpetuse blogis ja leidsin veel, kuidas neidsamu voolitud linnukesi värvida. Jube vahva idee, mu arust! Väärt proovimist.

Selle voolimise õpetuse kohta pean muidugi mainima, et esimene linnuke ei tahtnud mul ikka väga hästi välja tulla. Juba soovisin, et mul oleks proua Polkovniku hädaabinumber olemas. Aga - harjutamine teeb meistriks. Ehk teisisõnu, paar kindlat liigutust ja linnukesed vormuvad nagu iseenesest. Neid paari liigutust "muidugi" sellel fotoõpetusel ei ole, aga eks see olegi ilmselt igaühe enda mõttetöö vili.

Kuna mul on ehetetegemisest savijääke täitsa kopsakas karbitäis, siis kasutasin harjutamisel just neid. Nii mõnusad kirjud linnud tulid.




Aga ma tahan väga-väga proovida ka seda teist õpetust, kus linnuke ära värvitakse. See annab väga palju lisavõimalusi!

Ehk siis - kellel pikkade pühade ajal söömise kõrval tegutsemistahe tagasi tuleb, siis esialgu piisab väikesest näpuharjutusest saviga. Kusjuures selle kõigega saab hakkama ka iga laps. Minu ja kahe eelkooliealise lapse tehtud linnukesed rändasid ühe lasteaia jõululaadale, et koguda raha nende lõpuekskursiooniks. Loodame, et oli abiks.




Kui sült-vorst-liha juba allapoole vajunud, siis minge kohe õue kelgutama-suusatama. Sellist vahvat lumemöllu ei ole ju pea terve aasta olnud :)

Ärevat pühadeootust Sinulegi!




Monday, December 3, 2012

Raagus puud...Bare trees


These are the double mittens that I made for Him. Actually, these are the very first mittens that I made for Him. I used 100% sheep wool yarn (2ply) and 2mm needles. The inner layer is red and outer one is gray. 

 


Nendel kinnastel on omamoodi kummaline sünnilugu. Kuduma hakkasin neid vist septembris. Kui mees mulle ükspäev nukra kukekese pilguga otsa vaatas ja ütles, et temal ei ole ühtegi paari kahekordseid kindaid, siis mõistsin, et nüüd on viimane aeg. Kui ma mõtlema hakkasin, siis meenus, et ma ei ole talle tegelikult kunagi ühtegi paari kindaid kudunud, ei ühe- ega kahekordseid.

Mõtlesin kohe, et teen maavillasest lõngast. Ikka sellised mehised-karused kindad. Värvivaliku otsustas talvejope. Aga päris tavalisi ka ei tahtnud ja esialgu mõtlesin vallatleda pisut soonikuosas. Esimene vallatlemine kiskus naiselikuks ära. Tõestus on siin ja siin.




Aga ma ei jätnud jonni. Kasutasin sooniku pahempidisel osal hoopis õhksilmuse varianti ja voodri punane hakkas vahvasti läbi paistma. Mulle täitsa meeldis. Algselt plaanisin kududa kirikindad, kuid mees ei tahtnud. Siis mõtlesin, et koon ühevärviliselt valmis ja tikin midagi peale. No ei tulnud head mõtet. Seejärel proovisin porgandeid ja peete heegeldada, aga väikesed porgandid ei näinud üldse efektsed välja ja nii loobusin jälle. Siis tahtsin teha midagi nööpidega, aga see ei tundunud taas väga mehine. Kõige selle mõtlemise järel oli möödunud juba kaks kuud ning lumi tuli maha. Mees hakkas kindaid küsima. Ja siis võtsin ühel õhtul kindad ja peenvillased lõngad kätte ning tikkisin hoobilt raagus puud, viimased tuulest viimata lehed ja lõbusa leevikese. Aega läks täpselt 35 minutit. Aga näe, mõttetöö võttis kaks kuud aega :)




Kudusin 2mm varrastega. Lõngaks Läti maavillane.

Nüüd vaatab nukker kukeke mind hoopis lõbusama pilguga.






Tuesday, November 27, 2012

Ussimütsi õpetus...Wurm hat pattern


Eelmise postituse lõpuridadel lubasin, et jagan ussimütsi kudumise õpetust. Siin ta nüüd on. Olgu veel lisatud, et mina kudusin oma mütsile 8 põhimustri kordust (õpetuses on öeldud 10).


Alljärgnev õpetus on Katharina Nopp´i mütsi "Wurm" kudumisjuhendi tõlge.
Kõik selle postituse fotode õigused kuuluvad Katharina Nopp´ile. 
Katharina on andnud kirjaliku loa alljärgneva tõlke avaldamiseks "Helena pesa" kodulehel. Suur tänu, Katharina!

Katharina koduleht http://www.umschlagplatz.at/ 
Katharina Ravelry´s http://www.ravelry.com/patterns/library/wurm





See on väga ilus ja kasulik müts paljude heade omadustega:
• seda saab kanda mistahes soenguga
• see on sobilik nii naisele kui mehele
• hoiab su kõrvad eriti soojad!

suurused
väike (keskmine/suur) peaümbermõõdule 53-55 (55-57, 57-59) cm

lõng
2 tokki lana grossa cool wool 2000 lõnga (100%
meriinovill, 160m=50g)

vardad
4 mm ringvardad
3.5 mm sukavardad või ringvardad alustamiseks
1 silmusemärkija rea alguse tähistamiseks 
1 sukanõel lõngaotste peitmiseks

koetihedus
24 silmust ja 34 rida = 10cm labast kudet väiksemate varrastega

muster
loo üles 90 (100/110) silmust kasutades 3.5 mm sukavardaid, kinnita silmusemärkija ja ühenda silmused ringseks kudumiseks 

koo parempidi 12 ringi (sa võid kududa ringvarrastega pärast mõnda ringi, see on palju kiirem, kasuta magic loop meetodit kui sul on pikad ringvardad)

koo pahempidi 1 ring, koo parempidi 13 ringi

murra pahempidise rea pealt töö kahekorra (parempidine kude jääb väljapoole ja pahempidine jääb sissepoole kahekordset serva), korja ülesloomise rea servast üles esimene silmus ja koo kokku vardalt esimese silmusega, korda seda rea lõpuni mütsi topeltääre tekitamiseks 

koo 1 rida parempidi, siis vaheta vardad 4mm vastu

kasvatusrida: *koo parempidi 10 silmust, kasvata juurde1 silmus* korda rea lõpuni

alusta põhimustriga: *koo pahempidi 5 rida, koo parempidi 4 rida* korda 10 korda (või niikaua kuni oled saavutanud soovitud pikkuse), lõpeta pahempidiste ridadega

kahandusrida 1: *koo parempidi 1 silmus, koo 2 silmust parempidi kokku* korda

koo 1 rida parempidi

kahandusrida 2: *koo parempidi 1 silmus, koo 2 silmust parempidi kokku* korda

koo 1 rida parempidi

kahandusrida 3: *koo 2 silmust parempidi kokku* korda

katkesta lõng, tõmba lõng läbi järelejäänud silmuste, pinguta need kokku ja peida lõngaotsad. 


(c) 2008 umschlagplatz.at
Koo niipalju mütse kui soovid, kuid palun ära mütse või mustrit müü. Ainult isiklikuks kasutamiseks! Aitäh!



Monday, November 26, 2012

Lohvakas ussimüts...Slouchy hat Wurm


It is always hard or even impossible to find a hat that suites you well. I couldn´t find and buy one so I decided to knit it. But finding the right pattern is even harder. So I ended up searching it at Ravelry - as I often do. And I found "Wurm". It seemed to fit many people and I was really positive about it. The pattern was very clear and simple. I used some leftover yarns from my other projects. My gauge was a bit bigger than in the pattern and so I ended up with a slightly bigger and slouchier hat. It fits well but just feels a bit slouchy at the back. But I´ve gotten used to it and wear it with pleasure. Maybe I should rip it up and start over with less stitches, but I think I won´t. This hat is here to stay!


Mul on ilmselgelt periood, kus aju tõrgub töötamast, kuid käed mitte ehk siis see, et ma koon jõudsalt teiste mustrite järgi, sest enda pea on tühi. Asi seegi, et käed töötavad. Kõigepealt Semele, siis Annis, nüüd alljärgnev ja veel miskit, mis kõige muu vahele mahub. Tegelik põhjus on küll hoopis muud tegevused, mis mõttetööks hetkel väga aega ei jäta. Aga küll need ajad jälle pöörduvad :)

Igatahes otsisin ma endale tükk aega mütsi, mis vähegi mu pähe võiks sobida, sest tavaliselt ei sobi nad mitte. Ma võin poes terve mütsiriiuli pähe proovida, ennast ribadeks naerda ja ikkagi midagi ostmata sealt välja sammuda. Elu on näidanud, et minusuguseid on palju - vähemalt mu omad sõbrad-tuttavad väljendavad seda mõtet pidevalt ja aastast aastasse.

Huvitav, kellele neid mütse tehakse, kui need väidetavalt meile ei sobi?
Ja huvitav, kust mütsipoest on need oma ostud teinud, kes iga päev mulle tänaval, hästisobivad mütsid peas, vastu tulevad?

Ei tea - vastus on ilmselt kõrgem pilotaaź, milleni mu mõte hetkel ei küündi.

Aga tagasi minu mütsi juurde... Mul oli uut vaja, sest vana oli kantud ja kole. Selge oli, et see võiks olla midagi punase, halli, valge või mustaga. Kõik need värvid koos või mõni vähem. Müts pidi olema miskit sportlikumat, et viskad jope ja teksad selga-jalga ning lähed. Ei midagi pidulikku ega proosalist. Lihtsalt müts. Soe. Praktiline.

Seega - mustrit otsima. No ja mis te arvate, et seda on lihtne leida?

Lõpuks ma jõudsin oma otsingutega välja ikka Ravelry´sse. Tuhlasin seal päris pikalt, kuni mu silma jäi peale mütsile "Wurm" ehk "Uss". Ja nii jäigi.




Kudusin mütsi lõngajääkidest, et oma suurt kastitäit kuidagi väiksemaks saada. Sobivad lõngad leidusid küll. Siiski jäi mu koetihedus pisut suuremaks kui juhendis ja seetõttu on müts pisut lohvakam, kui ma oleks ehk soovinud. Tundub, et teistel Ravelry kudujatel ei ole nii, mistõttu mulle meeldivadki need rohkem. Aga ma ei viitsi uuesti ka kududa. Poeg vaatas mu uut mütsi ja naeris. Tütar oli peenetundelisem ja vaid muigas. Üks täisealine arvas, et käib küll. Lühidalt - täiesti tavaline müts :)




Aga kuna juhend oli selge, kudumine lihtne ja tundub, et üldiselt on see paljudele sobilik müts (vaadake vaid seda kudunud inimeste arvu!), siis tõlkisin selle ka eesti keelde. Juhendi lisan eraldi postitusena.  





Monday, November 19, 2012

Annis


Ega ma vist väga liialda väites, et kuulun Eestis viimaste käsitööhuviliste sekka, kes ei olnud veel Annist kudunud :) No eks ma seda väikese muige ja mööndusega muidugi väidan, aga ilmselt on see tõesti üks kõige populaarsemaid salle-rätikuid.




Nüüd kohtab seda siis ka minu blogis. Ma olin muidugi päris veendunud, et ma seda ei koo, sest üldiselt meeldivad mulle suuremad rätid-sallid rohkem, aga seekord sai määravaks fakt, et Malabrigo Lace´i lõnga oli mul vaid "näpuotsatäis". Annis tundus õige valik, sest väidetavalt on selleks vaja ca 50g (peenemat lõnga, kahtlemata). Nüüd, kui töö valmis, võin tõdeda, et lõnga kulus vaid lausa 43g, seejuures tegin nupud 9-kordsed (juhendis 7-kordsed).




Tahtsin, et tipud veniksid pikaks ja seetõttu lõin silmad üles nr 7 varrastega. Edasi kudusin nr 5-ga. Siiski oleks võinud tipud minu silma jaoks veelgi pikemad olla, aga mis seal ikka. Juhendist kaldusin kõrvale veel niipalju, et viimased 6 rida kudusin kanaihu mustrit, et vältida ääre tagasirullumist. Sellele murele olin mõnes teises blogis jälile saanud. Tundub, et aitas. Ahjaa, lisaks veel see, et needsamad 6 viimast rida tegin ka nr 4 vardaga, et anda Annisele kaarjat kuju. See töötas ka väga hästi.




 Kui tavaliselt peab sügis-talvisel ajal pildistamiseks valima päeva, mil vähegi valgust oleks, siis seekord pidin tõdema, et Eesti on veel üks segav faktor - ja see on tuul. Ei olnud mõnus seista särgiväel ja oodata, et saaks vaikuses klõpsu ära teha.




Kes nüüd tõesti ei ole veel Annist kudunud, siis soovi korral saab mustrit:
2. Isetegijate foorumist, kus Mercar on selle suisa eesti keelde tõlkinud.

Muster on tasuta.

Jõuab veel jõuludeks käsitöökaugele inimesele kingituseks kududa - varuge selleks 2-3 õhtut. Temal ei ole seda ehk veel olemas ka :)

Ja muide - ma ei ole sugugi veendunud, et ma seda veel ei koo :)

Tulemus on igatahes õhuline ja üdini naiselik!



Tuesday, November 13, 2012

Semele...Semele



Minu Semele, tiivasirutusega ligi 2m.
Kes soovib, saab mustri osta endale Ravelry´st.
Kes nüüd mõlgutab ka mõtteid, et prooviks kududa, siis minu soovitus on, et pigem olgu peenike lõng ja jämedad vardad, et pitsiline lehebordüür välja joonistuks.

My Semele, about 2m wide. 
This pattern is available at 
Ravelry. I recommend to use fine lace wool.




Nr 4 vardad, Aade Artistic lõnga. Sallile kulus 152g.

Needles No 4, Aade Artistic yarn. I used 152g.




Kuigi Aade lõngast (8/2) tehtud asi on ilmselt väga vastupidav ja pikaajaline, eelistaksin ise uuesti kuduma asudes pisut peenemat lõnga. Samas kiidan väga selle lõnga pikki ja sujuvaid värvijookse, mida ei mäletagi ühelgi teisel olevat.

I do like those long color changes that Aade Artistic has. I really can´t recall any other yarn that has the same feature.




Pärast kudumist panin valmis salli 30minutiks käesooja vette ligunema ning pesin ta villaśampooniga kergelt läbi - läks pehmemaks küll.

I soaked the shawl in hand warm water for 30 minutes and then washed it gently. It got a bit softer, indeed.




Thursday, October 25, 2012

Julia Vaconsini "Lakeside" põlvikud

Alljärgnev õpetus on Julia Vaconsini "Lakeside" põlvikute kudumisjuhendi tõlge.
Kõik selle postituse fotode õigused kuuluvad Julia Vaconsinile.
Julia on andnud kirjaliku loa alljärgneva tõlke avaldamiseks "Helena pesa" kodulehel.
Aitäh, Julia :)

Julia koduleht www.juliavaconsin.com
Julia Ravelry´s http://www.ravelry.com/patterns/library/lakeside-2





Julia Vaconsini "Lakeside" põlvikud

Pitsilised põlvikud teevad talvise päeva pisut pidulikumaks. Kududes need õrnades toonides sulandud taevas pööritavate pilvedega, kududes julgetes ja erksates toonides saad toonust üha pikenevatesse hämaratesse õhtutesse. Kanna neid seelikuga, et saavutada ülinaiselik mulje, või konservatiivsete pükstega, et vältida tööpäeva üksluisust. Nutikalt koostatud muster säärel tagab hea istuvuse ja topelt ülaserv, millesse aetud kummipael, hoiab põlvikud allavajumast.

Suurus
Paras ca 37cm sääreümbermõõdule ja 23cm jalaümbermõõdule, kuid sääreosa kõrgus ja jala pikkus on muudetavad. 

Lõng
Fonty BB Merinos (100% merinovill, 200m/50g), värv 881, 3 tokki

Aga ka teised sarnase metraažiga sokilõngad, näiteks:
Koigu Premium Merino (KPM), Socks that Rock – Mediumweight
Rowan 4ply Soft
  
   Vardad
   2.5 mm

 
Koetihedus
32 silma ja 48 rida = 10cm kergelt venitatud pitsimuster

Vajalikud lisavahendid
Heegelnõel 2.5 või 3.25mm, suvaline lõngajupp, sukanõel, 2cm laiust kummipaela ca 90cm

Lühendid
s - silmus
pp - parempidi silmus
ph - pahempidi silmus
2ppk - 2 silmust parempidi kokku
l2ppk - libista 2 silmust paremale vardale, nagu hakkaksid neid kuduma, tõsta tagasi vasakule ja koo paremidi kokku läbi tagumise aasa (youtube link - ssk)
2ppk tak - 2 silmust parempidi kokku tagumise aasa kaudu (youtube link - k2tog tbl)
õ - õhksilmus






Juhend
Põlvikud kootakse ülevalt alla. Alustatakse heegelketi abil silmade loomisega, ülaserv volditakse pooleks ja sinna aetakse hiljem kummipael (parim viis, et põlvikud alla ei vajuks). Heegelda suvalise lõngajupiga kett, mille pikkuseks vähemalt 80 silmust.

Võta varras ja 2-3 silmuse kauguselt keti lõpust alustades korja üles 76 silmust haarates iga heegelketi silmuse taha jääva „mügariku“ vardale, lisaks loo vardale juurde 4 silmust ilma heegelketilt haaramata. Kokku on vardal nüüd 80 silmust.

Jaota silmused võrdselt 4 vardale ja ühenda ringiks vältides silmuste keerduminemist.

Koo pp 11 ringi.
Koo ph 1 ring.
Koo pp 12 ringi.

Murra ülaserv kahekorra ning hakka ettevaatlikult harutama heegelketti esimesest reast välja ja koo 1. rea 1 silmus kokku 1. varda 1. silmusega jne. Viimased 4 silmust 4. vardal kootakse läbi üksi, et jätta väike ava kummipaela sisseajamiseks. Kaks korda igal vardal (kokku 8 korda) koo 2 silmust läbi eraldi, et kasvatada silmuste arvu 8 võrra. Nüüd on varrastel kokku 88 silmust (22 igal vardal).

Alusta kudumist skeem A järgi.

Skeem A

Koo read 1-4, skeemi A järgi, läbi kokku 15 korda.

Alusta säärekahandustega
Koo skeemi B järgi varrastel 1 ja 4, jätka kudumist skeemi A järgi varrastel 2 ja 3 (2x22 silma).

Skeem B


Kui oled lõpetanud skeemi B, siis koo edasi skeemi C järgi, et veel kahandada.

Skeem C

Kui oled lõpetanud skeemi C kudumise, on 11 silmusta vardal 1 ja 4 ning 22 silmust vardal 2 ja 3.

Jätka vastavalt mustrile, kududes varrast 1 ja 4 skeemi D järgi ning varrast 2 ja 3 skeemi A järgi, kuni oled jõudnud kanna alguseni (umbes 6cm põrandast kõrgemal, kui jalg on vastu maad), lõpetades 3. reaga.

Tähelepanu: See on õige, et mustrijooksu asukoht muutub skeemi D esimesel real. Muster peab paika jooksma, kuna see ei ole enam varda keskel.

Kannakape kudumine
Järgmine rida: Koo vardad 1 ja 2 vastavalt mustrile (rida 4) skeemilt D ja A. Varras 3: koo rida 4 skeemilt A kuni vardale jääb 5s, libista need järelejäänud 5s vasakule vardale (varras 4).  Samuti libista kõik 11s vardalt 1 ja 5s vardalt 2 vardale 4.
Silmad jaotuvad varrastele järgmiselt: 32s kannakapel, 2x17s jalapealsel.

Skeem D


      Kand
     (Koo edasi-tagasi 32 s-ga).
     Rida 1: Tõsta 1s kudumata üle, koo 31s pp.
     Rida 2: Tõsta 1s kudumata üle, koo 31s ph.
     Korda viimast 2 rida veel 14 korda. 


Kannakahandus
Rida 1: Koo 17s pp, l2ppk, 1s pp, pööra töö ümber.
Rida
 2:  Tõsta 1s kudumata üle, koo 3s ph, 2s phk , 1s ph, pööra töö ümber.
Rida 3: Tõsta 1s kudumata üle, koo viimase silmuseni enne vahekohta, l2ppk, 1s pp, pööra töö ümber.
Rida 4: Tõsta 1s kudumata üle, koo ph viimase silmuseni enne vahekohta, 2s phk, 1s ph, pööra töö ümber.
Korda rida 3 ja 4 veel 5 korda kuni kõik silmused on läbi kootud. 

Kannasiil
Ring 1: Koo järelejäänud 18s kannast pp, sama vardaga korja ja koo 15s pp kannakape paremast servast, koo veel 1s pp järgmiselt vardalt vardale 1,  koo rida 1 skeemilt E jalapealseks varrastel 2 ja 3, jäta viimane silmus vasakule vardale, uue vardaga koo see silmus pp ja korja üles ning koo 15s pp kannakape vasakust servast, koo veel 9s pp kannalt vardale 4. Silmused jagunevad järgmiselt: 25s varrastel 1 ja 4, 16s varrastel 2 ja 3 (kokku 82s).
Ring 2: Koo pp varrastel 1 ja 4, koo rida 2 skeemilt E varrastel 2 ja 3. 
Ring 3 (kannasiilu kahandamise ring): Koo pp kuni vardal 1 on viimased 3s, koo 2s ppk, 1s pp, koo vardad 2 ja 3 vastavalt skeemile E, varras 4: koo 1pp, l2ppk, koo pp lõpuni.

Ring 4: varras 1: koo pp, vardad 2 ja 3 koo vastavalt mustrile, varras 4: koo pp.
Korda ringe 3 ja 4 kuni 16s jäävad varrastele 1 ja 4 (64s kokku).

Jalg
Jätka vastavalt mustrile kuni labaosa pikkus on ca 5cm lõpp-pikkusest lühem.

Varbaosa
Ring 1: Koo pp.
Ring 2: *Koo pp kuni vardal 1 on viimased 3s, koo 2ppk, koo 1pp
; koo 1pp, l2ppk, koo varras 2 lõpuni pp; korda * alates varrastel 3 ja 4.
Korda neid 2 ringi kuni alles on 28s (7s igal vardal).
Kasutades varrast 4, koo pp varda 1 lõpuni.
Libista vardalt 2 silmused vardale 3.
Katkesta lõng jättes ca 40cm pikkuse otsa ja õmble silmused kokku Kitcheneri pistes ehk pookides.

Lõpetamine
Tõmba lõngaotsad sissepoole ja peida endale sobival viisil. Aja kummipael haaknõelale ja libista ülaserva tunnelisse, nõelu otsad kinni vastavalt jala ümbermõõdule. Kinnita tunneli avaus paari pistega või jäta lahti, et soovi koral kummipaela igal ajal pingutada. 
 

Mis mina tegin teisiti:
1. Ma ei heegeldanud algatuseks ketti. Leidsin, et lihtsam on silmad üles luua piisavalt lõdvalt, et hiljem ääresilmused kokkukudumiseks üles noppida. Nii jäi ära keti heegeldamine ja selle väljaharutamine.
2. Skeemi A kudusin kokku 17 korda, aga see on tõesti väga individuaalne, kui pikka säärt keegi tahab.
3. Kummipaela läheb tegelikult vaja vaid kahe põlvealuse ümbermõõdu jagu, 90cm on liiga palju.


 









Monday, October 22, 2012

Imelised põlvikud...Miraculous knee-highs




See toon on õige.
This is the actual shade.


Imelise põlvikud - just selle märksõnapaari all on need pea aastajagu mu mõttes olnud ja peas keerelnud. Aasta tagasi hakkasin neid juba kudumagi, kui kuna toona sattus kätte vale lõng, siis soiku see jäigi. Kuid nende põlvikute mustri rütm kummitas mind ikka veel ja kui Isetegijates selle aasta Soktoober välja kuulutati, siis oli selge - kas nüüd või mitte kunagi!

I have planned to knit these knee-highs already for a year now. I even got started, but the yarn I used was a bad choice and  I quit. But they stayed in my mind and I couldn´t get them out of there, so I started again and this time it took me just seven evenings to finish. I´m really-really pleased how they turned out.



Lakeside  (autoriks Julia Vaconsin) on muster, mis esmalt tundub tingimata keerukas kududa, kuid on tegelikult väga-väga lihtne. Pidevad kindlad mustrikordused teevad nendest tõelised pilgupüüdjad.

Kudusin neid seitse õhtut, kuigi esialgu arvasin, et läheb kaks korda nii kaua. Vardad 2,5mm.
 Lõngaks Drops BabyAlpaca Silk (50g=167m), mis on pisut jämedam, kui originaaljuhendis soovitatu.
Siiski tulid ka sellest õhulised, pitsilised põlvikud.

Lakeside by Julia Vaconsin is the pattern, that seems really complicated at first, but is actually very simple to knit. The author suggested slightly finer yarn, but I used Drops BabyAlpaca Silk (50g=167m), and it worked just as well. The result is very feminine and delicate.


Sellel fotol on tegelikust luitunum toon


Kuna mulle endale see muster väga meeldis ja kudumine ei olnud ka "raketiteadus", siis otsustasin õpetuse eesti keelde tõlkida. Ehk leidub veel keegi, kes soovib neid kududa, kuid eelistab seda teha eestikeelse juhendi järgi. Loodan tõlke paari päeva jooksul siia üles riputada.

As I enjoyed this project so much and it was not a "rocket science", I decided to translate the pattern into Estonian. I will post it in a couple of days.