Friday, June 8, 2012

Daaliad...Dahlias
Daaliad meeldivad mulle väga, aga ma olen loobunud oma aias nende kasvatamisest, sest igal kevadel avastan, et talveks hoiulepandud risoomid ei ole vastu pidanud ja lähevad komposti. Nüüd aga õnnestus mul leida kangas, mis need lilled mulle siiski koju kätte toob.

Dahlias are lovely flowers, but I´ve given up trying to grow them in my garden, because I find it very disappointing to see every spring that the rhizomes didn´t survive the winter in my cellar. But now I´ve found the fabric that brings these gorgeous flowers into my home.


Tundub, et padjakatted on viimasel ajal mul kuum teema. See kangas on soetatud jällegi ühel "aja parajaks tegemise hetkel" Abakhanis. See hele ja jaheda tooniga kangas sobis mu arust täpselt leevendma lõunapoolsete ruumide suvist läitsakut. Kangas kargas mulle poes kohe silma ja ostmata ta ei jäänud.

You may think by now that pillow shams are all that I´m into these days. But I really did need them. I love the colors of this fabric, these are just the right ones to cool down summer heat. This fabric immediately caught my eye and I couldn´t leave the shop without it.Kohe oli ka selge, et ma teen rullkandiga ühendusõmbluse. Seegi kord sai kinnitust reegel, et poes ei ole just seda tooni kanti, mida just sellel hetkel vaja läheb. Mis seal´s ikka, tuli ise teha. Ostsin diagnoaalkandi paela ja puuvillast nööri ning õmblesin ise rullkandi. Paraku ei olnud ma ostnud kangast arvestusega, et sellest diagonaalkanti lõigata. Aga kandi tegemine oli väga lihtne ja kiire, mistõttu kasutan seda varianti ilmselt teinekordki.

I couldn´t find the right shade zipper, so I had to compromise.     
It was the same story with edging, so I made it myself.
Järgmine küsimärk oli lukuga - jällegi ei olnud päris seda õiget tooni. No lukku ise tegema ei hakanud ;), kuid püüdsin leida ligilähedast, aga see ei õnnestunud. Lukud jäävad tagaküljel küll enamasti märkamata, kuid ikkagi tahaks minusugune täiuseihaleja leida parimat võimalikku. Hiljem kodus alles märkasin, et luku traktor on veel omakorda teist tooni :) Aga nii ta siis seekord läks. Pealegi sain ma oma ootel olevate tööde nimekirjast ometi ühe asja maha tõmmata.
Kokku sai kolm patja, mõõtudeks 50x50cm.


These pillow shams are 50x50cm.
And I proudly announce, that now there is one item less in my To Do List.6 comments:

Kristi said...

Kaunid padjad! Selline rohekas kant sobib väga hästi :)

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh, Kristi :)

Heli said...

Eriliselt kaunid ja elegantsed

Helena (Jenniplika) said...

Aitäh, Heli ja teretulemast :o)

Anonymous said...

Väga ilusad padjad! Vihje - kui tegin patju diivanile ostsin Prismast läbipaistvad lukud, mis passivad iga kangaga :) KatjaII

Helena (Jenniplika) said...

Vot see on hea vihje. Ma ei ole läbipaistvaid lukkusid müügil näinudki. Või ei ole osanud otsida. Aitäh.