Tuesday, February 7, 2012

Lapsepõlvenostalgia...Nostalgy of my ChildhoodSeest heleroosad, pealt vanaroosad.
Light pink inside, vintage pink outside. I like to
call this pink shade "vintage pink". I´m absolutely
aware of the fact, that it might be "not politically correct term"
for that color :)


Lapsepõlvest mäletan, et kui ma kelgumäest juba korduvalt alla olin sõitnud, siis tekkisid kinnaste külge väikesed lumetombid, mida oli nii mõnus hammastega näkitseda. Kui need suus ära sulasid, siis jäi mõned villakiud keele peale. See on üks minu lapsepõlvemaitsetest – krudisev, pisut määrdunud ja villasegune lumi. Poes ju jäätist iga päev ei olnud... Tänapäeva „tuntud firmade lumekinnastele” ei jää enam selliseid tombukesi – kõik libiseb maha. Jälle vist üks euronorm...

I remember from my childhood winters these little white lumps of snow on our mittens, when we were sledding. They were sooooo good to chew. There were little woolen fibers left on your tongue, when these lumps melted in your mouth. This is one of my childhood "tastes" - crunchy, a bit dirty and wool-blended snow. There was no need of an ice cream... Today´s "well known snow mittens" do not gather any snow lumps - everything comes off. Must be another Euro standard...


Tuju tuleb ja tuju läheb - poseerimistuju nende seas :o)
In and out of the posing mood :o)
 
Mulle on kahekordsed labakud alati meeldinud. Need on nii soojad ja mõnusad. Voodri kudumisel saab vajadusel ära kasutada igasuguseid lõngajääke, eriti siis, kui pealmine kinnas ei ole aukliku mustriga. Tegelikult hakkasin praegu mõtlema, et võib-olla oleks just põnev, kui pealmine aukliku mustriga, et alumine kirju kinnas just välja paistaks. Jaaa, nii ei olegi veel proovinud... Aga igatahes annab kahekordne kinnas palju-palju varieerimisvõimalusi.

I have always loved double mittens. They are so warm and cozy. You can use whatever leftovers knitting the lining, especially when the outer one has no loops in the pattern. Actually, I just had a thought, that it might be really exciting to knit the outer one with many loops and the inner one with really-really varicolored yarn... Indeed, I haven´t tried this version, yet. But anyway, these double mittens give lots of opportunities to play with.

Tegelikult pean ma siinkohal mainima, et need kindad said juba kuid tagasi kootud selleks, et kontrollida ühe juhendi korrektsust. Pildilolevate kinnaste muster on hoopis teine kui juhendis, kuid kudumispõhimõtted samad. Juhend ise saab olema ühes käsitööraamatus ja seepärast ei ole need pildid ka "liiga vara" siia jõudnud. Detailsemalt selle kõige sünniloost aga juba edaspidi.

At this point I have to share with you, that these double mittens were made months ago to double check one tutorial. Pattern on these mittens is quite different from the original one, but knitting instructions are the same. This tutorial will be published in a handicraft book and that is a reason why these pictures haven´t been up in this blog before. More detailes about this subject will be up here soon.

3 comments:

Diana said...

Väga ilusad kindad. :)

Anonymous said...

Nii ilusad kindad ja kujutan ette kui soojad ja mõnusad nad on :) Tundub, et on oodata üht huvitavat käsitööraamatut!
Susa

Helena said...

Aitäh, Diana ja Susa :)